7D Uzaktan Ev - Okul Eğitim Modeli

Değerli Velilerimiz;

Dünyada ve ülkemizde gelişen olağan üstü süreçte kabusa dönüşen bir yaşantı içindeyiz. 19 Ağustosta başlayan yüz yüze eğitimimize ne yazık ki 4 Aralık itibarı ile tedbir niteliğinde okulların kapatılmasıyla yine ara vermek zorunda kaldık. Her şeyin başı sağlık olsun diye başlayalım. Hem bedensel hem de ruhsal sağlığımızı korumak adına sağlık eğitimi almış bireyler olarak hareket etmemizi diliyorum.

Sağlığımıza dikkat ederken hayatın devam ettiği gerçeğinide yadsıyamayız. Biz de çocuklarımız için EVOKUL yaptık. Bunun için bir eğitim modeli oluşturduk: Adına ‘ 7D EVOKUL Uzaktan Eğitim Modeli ’ dedik. Mart ayında yaşadığımız süreçte bu modeli en güzel şekilde uyguladık.Bu süreçte yapacaklarımızı belirledik ve hızlıca evinize misafir olduk. Yani okulu eve taşıdık. Bizi kabul ettiğiniz ve güzel karşıladığınız için teşekkür ederiz.

4 Aralık ile 2 Ocak arasında koronavirüs pandemisi dolayısıyla Milli Eğitim bakanlığı tarafından okullar tatil edildi. Bu nedenle evde kalan okul öncesi çocuklarımıza nasıl uzaktan eğitimle kesintisiz eğitimi sürdürebiliriz diye düşündük. Önce siz değerli velilerimizin görüşünü almak üzere bir toplantı düzenledik. Birçok velimizin çalıştığını öğrenince yine de eğitime ara vermeden yolumuza nasıl devam edeceğimizi kararlaştırdık. Biliyoruz ki uzmanlar’a göre zeka gelişiminin % 90’nın kişilik gelişimini %70’nin tamamladığı dönem 0-6 yaş dönemidir. Sürecin de ne kadar uzayacağını bilmediğimiz bir dönemde ara vermeden çocuklarımızın ilgi ve ihtiyaçları yönünde oluşturulan bir eğitim ortamı sunabilmek ve farklı kazanımlar elde edecekleri doğru çalışma ve materyallerle buluşmalarını sağlamak gerekiyor. Yine biliyoruz ki 0-6 yaş arasını kapsayan erken çocukluk dönemi en hızlı gelişimi gösteren kişinin gelecekteki yaşam kalitesini belirleyen ana hatların oluştuğu en temel dönemdir. Değişen yaşam koşullarıyla artık çocuklar için anaokulları bir tercih değil bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Hem eğitime ara vermeden hem sağlığımızı koruma adına online eğitim sistemine ya da uzaktan eğitimden başka seçeneğimiz olmadığından bu seçenek tek doğru seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Bu anlamda sizleri de düşünerek bu süreyi yapılandıralım. Günün rutünleri içine bizde onlıne üzerinden dahil olalım. Okul öncesi temel bilgilerden ve ilişkilerden çocuklarımız mahrum bırakmayalım.

Bu durumu şu şekilde planlıyoruz:

 1. Yapacaklarımız, haftalık program olarak sizlere verilecek.
  • Ağustos ayıda başladığımız maceramıza hız kesmeden devam etmek eğitimin aralıksız olacağı inancını taşıyan bizler için oldukça önemli uzaktan eğitimden bu süreci yönetmemiz için sizlerin desteği ile öğrencilerimizin kalplerine dokunmaya devam edeceğiz. Haftalık olarak haber mektubu paylaşılacaktır. Gündüz yapacağımız video ve gün içersindeki branşlar ile evlerinize konuk olacağız. Sizlerin ve öğretmenlerimizin fedakarlıkları ile yürüteceğimiz bu süreç öğrencilerimizi eğitimden uzaklaştırmayacak arkadaşları ile görüşmeye devam ettirecek ve öğretmenleri ile iletişim kurarak mutlu olmaları sağlayacaktır. Her gün için evlerinize okuldan gönderilecek bir kutu mutluluk paketi (Aktivite paketi) ile sabırsızlıkla akşam beklenecek öğretmen ve arkadaşları ile buluşma yaşanacaktır. Branş dersler (Müzik, görsel sanatlar, beden eğitimi, robotik ve kodlama, yabancı dil, Türkçe dil etkinliği, drama etkinliği) ekleyerek günlük zoom derslerimiz 4 yaş için 18.30 - 20.30 arasında, 5 yaş için 14.00 – 16.00 saatleri arasında 3’er adet 30 dakikalık derslerden oluşacak. Öğretmeniniz tarafından gündüzleri etkinlikli ve dolu dolu kılabilmek adına video çekimi yapılacak ve sizlerle paylaşılacaktır. Gün içinde istenilen vakitte bu etkinlik yapılacak ve akşam öğretmenimize sunum yapabileceğiz.
 2. Düzenli tavsiyelerimiz olacak. (Kültürel,sosyal,sağlık vb…)

 3. Benego test sonuçlarını değerlendirerek tavsiyelere uygun paylaşımlarda bulunulacaktır (kişilik testi, düşünme becerileri testi, dikkat testi, ilgi yetenek testi). Bu test uygulanmayan öğrencilerimize bir hafta içerisinde uygulanacak uzmanlar tarafından değerlendirildikten sonra sizlerle paylaşılarak tavsiyelere uygun çalışmalar yapılacaktır.
  • Pandemi sürecinde evde çocukların öğrenme motivasyonlarını korumak ve onlardaki merak duygusunu canlı tutmak adına ekran karşısında öğrenmeyi kolaylaştıracak ve ilgi çekici bir öğrenim tasarımı ile haftalık ders programımızı planlamaktayız. Bu süreçte 7D Uzaktan Eğitim Modelimiz kapsamındaki Duyusallık ilkesine dayanarak 1. kazanamımız çocuklarımızın öğrenme motivasyonu içerisinde duyusallık kazanmasıdır. Geçirmekte olduğumuz bu sıkıntılı günlerde iletişimde kalmanın temas kurmanın ve bağları koparmamanın ruh sağlığı anlamında önemli olduğunu düşünüyoruz. Ev ve okul işbirliği ile ilerleyen bu süreçte öğrencilerimize evde okul ortamı yaratan siz değerli velilerimize şimdiden teşekkür ediyoruz. Bizler çocuklarımız ve sizler için en uygun programı uygulayacağız.

   Değerli velilerimiz, eğitim bir bütünlük taşıyan sabır, inanç, inatçılık ve fedakarlık gerektiren bir süreçtir. Gönül her ne kadar yüz yüze eğitimden yana olsada koşullar gereği yüz yüze olmadığında onlıne üzerinden kesintisiz bir şekilde kurum olarak eğitimi sürdürmek zorundayız.

   Uygulayacağımız program zamanlada el birliği ve gönül birliği ile zenginleştirilecektir.

   Süreç uzama durumunda yaz kampı şeklinde yapacağımız organizelerden anaokulumuzuda yararlandıracağız.

   Kesintili (ara vermeli) bir eğitime kurum olarak sıcak bakmıyoruz. O şekliyle bakan velilerimiz 8 Aralık Salı günü itibariyle kurumumuzla görüşmeleri gerekmektedir.

   Güzel şeyleri paylaşarak birlikte yapalım. Olağan üstü süreç neyi gerektiriyorsa öyle davranalım.

   Eğitim için her şeyi yapmaya değer gören kurumumuza güvenin. Sürekli iletişim halinde olacağız, en doğru kararı verene kadar deneyeceğiz denetleyeceğiz ama pes etmeyerek ve inançla yürüyeceğiz. Gazamız mübarek olsun, diyerek hep birlikte yolumuza yürümeye devam edelim.

   Çevre Bilim Koleji Ailesi her koşulda eğitime devam eder. Öğrenci okula gelemiyorsa evde kalır, EVOKULDA eğitim görmeye devam eder.

   • EVDE KAL, EVOKULDA KAL, SAĞLIKLA KAL AMA EĞTİMSİZ KALMA!
    M. BAYRAM BEKTAŞ - Çevre Bilim Koleji Kurucusu
     

Bizi Arayın

0212 789 12 20

Kataloğu İndir

BU OKUL BAŞKA OKUL