KURUCUMUZ USTA ÖĞRETİCİLİĞİ ANLATIYOR

KURUCUMUZ USTA ÖĞRETİCİLİĞİ ANLATIYOR

Sevgili Okuyucular,

Konu eğitim olunca herkesin ve her kurumun söyleyecek bir şeyleri vardır. Fakat eğitim alanında köklü yenilik hareketlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu anlayışla 40 yılı aşkın eğitim tecrübemizle “bu eğitim başka eğitim”, “bu okul başka okul” dedirtecek özgün bir eğitim modellemesini gerçekleştirmenin ve 2019-2020 öğretim döneminde okulumuzu açmanın heyecanını duyuyor, gururunu yaşıyoruz.

Çatalca’mıza hayırlı olsun.

ÇEVRE BİLİM KOLEJİ uyguladığı yeni eğitim modeliyle “Dün dünde kaldı şimdi yeni şeyler söylemek lazım“ diyen Mevlana’nın bu sözüyle anlam buluyor. Çünkü yaşam bir öğrenme yolculuğudur. Öğrenme ise insanın doğasında var olan ve sürekli gelişen bir olgudur. Bu değişim ve gelişmeler karşısında “öğrencilerimiz nasıl öğrenmeli?” diyerek kurguladığımız USTA ÖĞRETİCİLİK ve EĞİTİCİLİK modelimizle karşınızdayız. Çünkü bu model yalnız sınıfta değil sınıf dışında da öğreterek öğrenmeyi keyifli ve kalıcı hale getiriyor. “İnternete sor, her şeyi söylesin” diyen anlayışlar, öğrenmek için yaratılmış insanlara nasıl bir eğitim vereceğiz. Gelecekte öğrenme ve öğretme nasıl olacak? İşte bu durum eğitimde yenilikler için bizi zorluyor. O yüzden diyoruz ki “Gelecek bugünden başlar.” Farklı bir eğitim modeli, öğrencilerin yaşama dair temel becerilerini yaşayarak, yaparak öğreten ve geliştiren bir sistemle ortaya çıkar. Çocuğumuzun yapabilmesi, başarabilmesi, üretebilmesi için hazırladığımız eğitim modelini ve fırsatları görmenizi istiyoruz. Türkiye’de bir bütünlük içinde ilk ve örnek olacak bir eğitim modeliyle sizleri buluşturuyoruz.

40 yıllık eğitim tecrübemizle ve güçlü eğitim kadromuzla; İstanbul Çatalca merkezde ÇEVRE BİLİM KOLEJİ Özel Anadolu Lisemizle, Subaşı Mahallesi’nde

ÇEVRE BİLİM KOLEJİ Anaokulu, İlkokul ve Ortaokulumuzla toplam 20.000 m2 lik açık, 6.500 m2 kapalı alanıyla ayrıca kullanacağımız 20.000 m2 Veteriner Anne doğal yaşam alanlarıyla öğrenci merkezli eğitim modelimizle sizlere farklı, keyifli bir eğitim öğretim ortamı sunuyoruz. Yaparak, yaşayarak, üreterek uygulanan eğitim modelimizle sağlıklı, mutlu, üretken, lider bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu bireyler ki kendi geleceklerine sahip çıkacaklardır. Onlara güveniyoruz.

İletişim çağıyla birlikte bilgiye, becer iye sahip olmanın ve geliştirmenin elde edilen bilgi ve beceriyi en doğru biçimde insanlığın ve ulusumuzun hizmetine sunmanın bilinç ve sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Bu sorumlulukla hedefe ulaşabilmek için Yüce Atatürk’ün çizdiği çağdaş, uygarlık yolunda bilgiye ve aydınlığa kucak açarak ülkemizin ve milletimizin güzel yarınlarını birlikte oluşturacağız. Buna yürekten inanıyoruz. 

ÇEVRE BİLİM KOLEJİ olarak özgün eğitim modeliyle, sabırla, azimle inançla ve sizlerden aldığımız güçle eğitim hayatına model olacak bir eğitim yolculuğuna çıkmış bulunuyoruz. Bir Çin atasözünde denildiği gibi “Binlerce kilometre yol ilk adımla başlar”. İşte bu anlayışla çıktığımız bu yolculuğa destek veren ve güvenen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çocuklarınıza ve bize güvenin, inanın.

Usta Öğreticilik ile Kalıcı Öğrenme Modeli - BÖLÜM 1

Usta Öğreticilik ile Kalıcı Öğrenme Modeli - BÖLÜM 2

Usta Öğreticilik ile Kalıcı Öğrenme Modeli - BÖLÜM 3